Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

Panairi i Librit: PANAIRIN E HAPIN MINISTRAT E KULTURËS DHE TURIZMIT TË MALIT TË ZI DHE SHQIPËRISË

Panairi i Librit, Sajam KnjigaNP Qendra e Kulturës Ulqin në bashkëpunim me Organizatën Turistike – Ulqin si dhe Institutin e Librit – Tiranë, organizon “Panairin e Librit 2018”, gjegjësisht panairin e 18 me radhë.

“Panairi i Librit 2018” do të mbahet në Plazhin e Vogël, gjegjësisht në Shëtitoren e qytetit.

Si risi e Edicionit te 18-të mund të cekët numri i ekspozuesve prej 50 Shtëpive Botuese dhe Librarive ne gjuhën shqipe dhe malazeze.

Ne hapjen solemne do të jenë prezent Ministri i Kulturës së Malit të Zi z. Aleksander Bogdanoviq, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit të Shqipërisë z. Blendi Klosi si dhe perfaqësues të Institucioneve Lokale.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top