Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Panairi i librit: PËR TË 13 HERË NË RANË

“Panairi i librit” këtë vit do të mbahet në fund të korrikut dhe fillim të gushtit në Ranë, mëson portali UL-info.

Ky manifestim organizohet për të 13 herë dhe tashmë është bërë tradicional. Organizatorët, komuna e Ulqinit dhe Qendra kulturore, presin që këtë vit në panair do të mblidhen më shumë botues nga vendi dhe jashtë se sa vitin e kaluar, kur panairi ishte shumë modest.

Në këtë periudhë pritet edhe fillimi i manifestimit kryesor kulturor në qytet, “Skena verore”, e cila mbahet në Qytetin e vjetër.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top