Tuesday , June 18 2019
Lajmi i fundit

Panairi në Vjenë: PREZANTOHET EDHE OFERTA TURISTIKE E ULQINIT

Panairi i turizmit Vjene, Sajam turizma BecNë Panairin kryesor në tregun austriak – “Ferien 2019” në Vjenë, së bashku me ekspozuesit nga 80 vende, ofertën e vet turistike për sezonin e ardhshëm e prezantoi edhe Komuna e Ulqinit.

Në këtë panair shumë të rëndësishëm evropian i cili  mbahet deri të dielën, marrin pjesë kryetari i Komunës Loro Nrekiq dhe drejtori i Organizatës Turistike Fatmir Gjeka, së bashku me disa punëtorë turistik nga Ulqin.

Përndryshe, së bashku me panairin e turizmit në një pjesë të hapësirës ekspozuese mbahet edhe panairi i automjeteve kështu që mediet e shumta e kanë përshkruar “Ferien Messe Wien” si parajsën për njerëzit e pasionuar mbas udhëtimit dhe dashamirës të automjeteve.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top