Thursday , February 27 2020
Lajmi i fundit

Para 130 viteve: JAHTI I MBRETIT NIKOLLA NË ULQIN

sibilaShkrimtari dhe vizionari i njohur francez Zhill Vern ishte dashamirës i pasionuar i detit dhe kishte tre jahte.

Njërën nga to “Sen Mishel III” e shiti me 13 mars të vitit 1886 për 60.000 frang.

Gazeta “The Yaht” solli lajmin që blerësi është princi malazez, më vonë mbreti Nikolla Petroviq, dhe se jahti së shpejti do të lundrojë prej Nantit për në Ulqin.

Jahtin Nikolla I e riemëroi në “Sibila”.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top