Wednesday , February 26 2020
Lajmi i fundit

Parking Servisi: NGA E MARTA VLEN TARIFA DIMRORE

Parking ServisNga e marta, me 1 tetor, në territorin e Komunës së Ulqinit do të vlejnë tarifat dimërore të parkingut, njoftohet nga ndërmarrja “Parking Shërbimi”.

Siç theksohet, në zonën e parë çmimi i orës do të kushtojë 35, në vend të 60 centëve sa kushtonte më herët, ndërsa në zonën e dytë parkimi do të kushtojë 25, në vend të 40 centëve të deritashëm. “Ky çmim është me tatim mbi vlerën e shtuar prej 21% të përfshirë, gjersa Agjencisë për Telekomunikacion, gjegjësisht provajderëve të telefonisë celulare i ndahen 15% nga çmimi i përgjithshëm”, thuhet nga kjo ndërmarrje dhe shtohet se është evidente që një pjesë e vogël i mbetet atyre në mënyrë që të shlyejnë shpenzimet e veta.

Theksohet se shërbimet e parkingut nuk do të paguhen në fundjavë dhe gjatë festave shtetërore.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top