Thursday , July 19 2018
Lajmi i fundit

Parkingu te Kalaja: ZHIVANOVIQ PADITI CUNGUN

ParkingProcesi tenderik për qiradhënien e parkingut poshtë Kalasë, është shembull tipik i korrupsionit dhe keqpërdorimit të pozitës zyrtare të funksionarëve më të lartë komunal, pohon Igor Zhivanoviq banori i Ulqinit.

Ai, siç shkruan “Vijesti”, në Prokurorinë special ka dorëzuar padinë penale kundër kryetarit të Komunës Nazif Cungut të cilin e akuzon që vjet e ka dhënë këtë prone shtetërore me qira pa pëlqimin e Qeverisë së Malit të Zi.

Cungu tha se pjesa më e madhe e kësaj parcelë është pronë e Ministrisë së financave e cila Komunës ja ka dhënë në shfrytëzim për pesë vite.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top