Sunday , July 21 2019
Lajmi i fundit

Partia Demokratike: BISEDË E KËNDSHME ME AMBASADORIN E RI TË SHQIPËRISË

IMG-36a67b417612509350e24021842cb2f5-VNga Partia Demokratike u njoftua se të martën në selinë e kësaj partie kombëtare shqiptare ishte mysafirë ambasadori i ri i Republikës së Shqipërisë në Mal të Zi Ridi Kurtezi.

Përfaqësuesin e ri diplomatik të Shqipërisë me situatën në Ulqin dhe Mal të Zi, me pozitën dhe statusin e Shqiptarëve, në mënyrë të hollësishme e njoftuan funksionarët e PD-së në krye me kryetarin Fatmir Gjekën.

U rakordua që takimet e tilla të dobishme dhe të këndshme të mbahen rregullisht në të ardhmen, sepse janë në interes të ndërsjellët.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top