Tuesday , May 21 2019
Lajmi i fundit

Partia Pozitive: URIMI PËR KRISHTLINDJE

Dritan Abazoviq

“Të gjithë besimtarëve të fesë ortodokse në emër të KK MZP Ulqin dhe në emrin tim personal ja uroj Krishtlindjet me dëshirë që ti kalojnë në paqe, shëndet dhe disponim të mirë. Festat janë gjithmonë rast i mirë ti kthehemi vlerave universale, e Ulqinit dhe banorëve të tij i ka hije që bashkërisht ti kremtojnë të gjitha festat fetare dhe bashkë të gëzohen gjatë tyre.

Le të jenë dhe këto Krishtlindje simbolikisht, lindje e diçkaje të re, më pozitive dhe më të bukur për qytetarët e qytetit tonë! Gëzuar”, thuhet në urimin të cilin e dërgoj kryetari i KK MZP Dritan Abazoviq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top