Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Pas 43 vjetësh çlirohen ullinjtë shekullor: NDALOHET EKOCIDI NË VALDANOS

Të shtunën nisi aksioni i hapjes së rrugëve në gjirin e Valdanosit në mënyrë që pronarët e ullinjve ta kenë më të lehtë pastrimin e tyre.

Punën kryesore po e bënë makineria e Ushtrisë së Malit të Zi, me përkrahjen e qytetarëve, organizatave dhe institucioneve lokale.Val 2

“Faleminderit qytetarëve, përfaqësuesve të bashkësive fetare, Ministres së Mbrojtjes Olivera Injac, Ministrit të Bujqësisë Aleksandar Stijoviq, Ministrit të Administratës Publike Tamara Srzentiq, deputetëve Miodrag Lekić, Genci Nimanbegu, Fatmir Gjeka, Komunës së Ulqinit, OJQ Mogul, Martin Schneider Jakobi dhe civilëve të tjerë përfaqësues të shoqërisë, media, miq nga Tivari dhe krejt Malit i Zi.Val 1

Falënderime të veçanta shkojnë për anëtarët e Ushtrisë së Malit të Zi dhe Shoqatës së ullishtarëve!”, tha iniciatori kryesor i këtij aksioni, zëvendëskryeministri Dr. Dritan Abazoviq me mesazhin: Së bashku mundemi çdo gjë!

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top