Friday , March 5 2021
Lajmi i fundit

Pas iniciativës së Abazoviqit: NIS PASTRIMI I ULLISHTËS NË VALDANOS

Ullini (3)Pronarët e ullishtave në gjirin e Valdanosit filluan pastrimin e pronave të dikurshme dhe krasitjen e ullinjve.

Të parët që ja filluan ishin 86-vjeçari Ibrahim Haxhibrahimi dhe anëtarët e familjes Llazoviq.

Pritet që së shpejti të organizohet aksioni i madh i pastrimit të rrugicave në këtë pjesë të Ullishtës së Ulqinit, e me përkrahjen e Ushtrisë së Malit të Zi, administratës dhe ndërmarrjeve lokale, si dhe shoqatave të ullishtarëve.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top