Tuesday , May 21 2019
Lajmi i fundit

PD: DREJTUESIT E PARTISË NË HAPJEN E SAMITIT TË DIASPORËS SHQIPTARE

IMG-096d5fe50331f9624db6d273591ddeb6-VNga Partia Demokratike njoftuan se lideri i kësaj parti Fatmir Gjeka dhe anëtari i Kryesisë dhe nënkryetari i Komunës së Ulqinit Astrit Hoxha të enjten ishin të pranishëm në hapjen e Samitit të 2 të Diasporës Shqiptare në Tiranë.

Siç theksohet, ato në këtë solemnitet u ftuan nga ana e kryetarit të Qeverisë së Shqipërisë Edi Rama, si dhe që me këtë rast kishin takime me zyrtarët e lartë të Shqipërisë dhe Kosëvës.

Shtohet se nënkryetari i PD-së Dr. Agron Ibrahimi të premten do të marrë pjesë në panelin “Zhvillimi i qëndrueshëm ekonomik – Atdheu dhe Diaspora”, i cili organizohet në kuadër të këtij samiti.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top