Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

PD: GJEKA URON CAMAJN

Fatmir Gjeka, Fatmir DjekaKryetari i Partisë Demokratike Fatmir Gjeka uroi Nikollë Camajn për zgjedhjen në postin e kryetarit të Lidhjes Demokratike Shqiptare (LDSH).

Camaj në këtë funksion u zgjodh të dielën, në Kongresin e kësaj partie nacionale shqiptare të mbajtur në Tuz.

„Jam i bindur se LDSH në krye me ju do të kontribuojë në demokratizimin e shoqërisë, afirmimin e popullit tonë në Mal të Zi dhe bashkëpunimit më të mirë me subjektet nacionale shqiptare, që është në interes të Shqiptarëve. Në këto përpjekje mund të llogarisni në ndihmën dhe përkrahjen tonë të sinqert“, thuhet përveç të tjerash në telegramin të cilin Gjeka ia dërgoi Camajt.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top