Saturday , February 23 2019
Lajmi i fundit

PD: HAJDINAGA BISEDOI ME KRYETARIN E KUVENDIT TË MAQEDONISË

XhaferiZëvendës kryetari i Partisë Demokratike (PD) Gzim Hajdinaga bisedoi fundjavën e kaluar në Tetovë me kryetarin e parlamentit të Republikës së Maqedonisë Talat Xhaferin, u njoftua nga kjo parti.

Hajdinaga, siç thuhet, njoftoi Xhaferin me situatën politike në Mal të Zi dhe pozitën e Shqiptarëve në këtë vend.

U dakordua që një delegacion i PD-së, në nivelin më të lartë, së shpejti do të vizitojë Maqedoninë në mënyrë që të vendosen marrëdhëniet më të mira me Bashkimin Demokratik për Integrim, partinë ku Xhaferi është funksionar i lartë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top