Sunday , August 18 2019
Lajmi i fundit

PD: HAJDINAGA NË AKADEMINË PËRKUJTIMORE NË PRISHTINË

Zëvendës kryetari i Partisë demokratike Gëzim Hajdinaga ishte të hënën në Prishtinë në Akademinë Përkujtimore me rastin e përvjetorit të 13 të vdekjes së dr Ibrahim Rugovës, ish-presidenti i Kosovës.

Presidenti Rugova ka vdekur më 21 janar të vitit 2006, ku u varros me nderime të larta shtetërore dhe ushtarake.

Ish-kryetari i Republikës së Kosovës Fatmir Sejdiu e dekoroi Rugovën me Urdhrin “Hero i Kosovës”, titulli më i lartë në atë vend që u jepet figurave historike shqiptare dhe të Kosovës.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top