Thursday , June 4 2020
Lajmi i fundit

PD: HAPJA E KONSULLATËS VENDIM I MIRË

Partia demokratikePartia Demokratike (PD) përshëndeti vendimin e Qeverisë së Republikës së Shqipërisë të hap përfaqësinë diplomatike në Ulqin.

“Jemi të bindur se Konsullata në Ulqin, i cili është qendër ekonomike, kulturore dhe politike e Shqiptarëve në Mal të Zi, do të kontribuojë në komunikimin më të mirë të qytetarëve dhe sipërmarrësve dhe përmirësimin e marrëdhënieve shumë të mira të Malit të Zi dhe Shqipërisë”, thanë nga kjo parti nacionale shqiptare.

Siç theksojnë, drejtuesit e PD-së gjatë kontakteve me përfaqësuesit e Shqipërisë dhe Kosovës kanë folur për nevojën e hapjes së selive diplomatike dhe ekonomike të këtyre shteteve në Ulqin.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top