Tuesday , December 11 2018
Lajmi i fundit

PD: IBRAHIMI, MYRTJA DHE GJELLOVIQ NËNKRYETARË

Partia demokratike, Demokratska partijaDr. Agron Ibrahimi, Xhelal Myrtja dhe Suad Gjelloviq janë nënkryetarët e rinj të Partisë demokratike, u vendos të premtën mbrëma, në mbledhjen e Këshillit qendror të kësaj partie nacionale shqiptare.

Siç njoftohet, Haxhi Sulejmani do të jetë sekretar gjeneral, ndërsa Milazim Mustafa sekretar organizativ.

Këshilli qendror po ashtu ka vendosur që kjo parti të ketë 15 anëtarë të Kryesisë.

Në këtë mbledhje për kryetar të Këshillit politik u zgjodh Fehim Avdiu.

Këshilli konstatoi se kjo parti është gati për zgjedhjet e ardhshme lokale në Ulqin.

“Me kënaqësi theksojmë se PD ka prurje të fuqishme të anëtarëve dhe si pasojë e kësaj edhe rritje të vazhdueshme të përkrahjes në këtë komunë”, thuhet në kumtesën e PD-së.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top