Saturday , February 27 2021
Lajmi i fundit

PDS – Forca: TË MËRKURËN NËNSHKRUAJNË ANEKSIN E MARRËVESHJES SË KOALICIONIT

Nazif Cungu, Koalicija,Kryetari i Partisë demokratike të socialistëve Millo Gjukanoviq dhe kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu do të nënshkruajnë nesër Aneksin e marrëveshjes së koalicionit të këtyre dy partive, njoftohet nga PDS-ja.

Siç është lajmëruar nga PDS-ja, marrëveshja do të nënshkruhet në ndërtesën e vjetër të Qeverisë.

Portali Analitika përkujton se PDS-ja dhe Forca kanë nënshkruar marrëveshjen e koalicionit për kryerjen e pushtetit në nivel shtetëror mbas zgjedhjeve parlamentare në tetor të vitit 2012, ndërsa nga Forca deklaronin se nuk janë të kënaqur me shpejtësinë e realizimit të saj.

Drejtori politik i PDS-së Tarzan Millosheviq ka thënë se partia e tij do të ketë bisedime me të gjithë partitë nacionale shqiptare.

3 comments

  1. ca esht kjo mar ?!?!?
    cfar aneks marrveshje edhe 6 muj jan zgjedhjet tjera! ata ca nuk realizut per 3 vjet tashi doni me kry per dy tre muj.
    ikni mor genjeshtar te mjer se asnigje nuk bet per ulqinin. i bet nder vetem partis boshnjake qe ja pa hajrin me poste dhe punsime.

    • Kjo politik u shfaq edhe sot. pa asnji shqiptar, madje as pa partneret e koalicionit nga 2012. Edhe ato i tradhtuan.

  2. LARG-NGA-ULQINI

    Te gjithe jeni me DPS. Nuk keni faj se ma se 20 vjete ju mashtron. Me falni, ju mashtroni popullin se juve nuk ju mungon asgje!

Komento te I mjeri Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top