Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

PDS: KRYESIA KA KONSIDERUAR REZULTATET E ZGJEDHJEVE

Predsjednistvo, Kryesia, DPS,PDS, Millo, MiloDrejtori politik i Partisë demokratike të socialistëve Tarzan Millosheviq ka deklaruar që në mbledhjen e mbrëmshme të Kryesisë së kësaj parti janë konsideruar rezultatet e zgjedhjeve në Ulqin. „Është dhënë legjitimitet i plot organeve të partisë tonë të bisedojnë me partitë me të cilat jemi në koalicion në nivel shtetëror“, tha Millosheviq.

Nga PDS-ja e Ulqiit për Portalin UL-info është deklaruar që sonte në mbledhjen e Këshillit ekzekutiv do të formohet skuadra për negociata, në krye të së cilës do të jetë kryetari i Këshillit Loro Nrekiq.

„Besoj që negociatat do ti përfundojmë deri në fund të kësaj jave“, tha ai duke shtuar që është realizuar parashikimi i tij që nuk do të arrihet marrëveshja e partive nacionale shqiptare për formimin e pushtetit në Ulqin.

Nrekiq për „Vijesti“ tha që shpreson që ditët e ardhshme PDS-së do ti afrohet dhe koalicioni i grumbulluar rreth Fatmir Gjekes ose partia e tij.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top