Tuesday , March 31 2020
Lajmi i fundit

Për arsye të „Famës”: NËN HETIM NAIL DRAGA DHE ENVER DEMIROVIQ

Disko FamaDrejtori i Qendrës për kulturë Nail Draga dhe kryetari i Këshillit drejtues të këtij institucion Enver Demiroviq prej kohësh janë pjesë e hetimit të policisë së Ulqinit për arsye të keqpërdorimit të pozitës zyrtare, shkruan “Vijesti”.

Kësaj gazete nga shumë burime është vërtetuar që është në vijim hetimi në bazë të dy padive. Thuhet që ato kanë keqpërdorur pozitën zyrtare gjatë dhënies me qira të ish kinemasë së hapur në Ranë, ku gjatë sezoneve të mëparshme gjindej disko klubi “Fama”, dhe që në atë mënyrë kanë dëmtuar Qendrën për kulturë, e cila menaxhon atë hapësirë.

Draga dhe Demiroviq janë anëtarë të Forcës së re demokratike.

8 comments

 1. E kta na shesijn men tan ulqinin per kurupcion etj …..
  Besi pa pres arsytimin e jet , plus e kajn shti Nail Dragen e shkret mi kry pun , njerzve si kti muratit si ka nfamilje kta fames, ce si i punson anas malit forca , i shfryzon deri sa slypet diken me shti nborg, e zonjusa si esht kryedori i gjygjit si esht gruja muratit , e motra pronarit fames , me siguri tedh e rregullon ket ceshtje…..:))))) per gjyna jeni ba

 2. Smi qet ma Mustafa komentet, dje shkruva dicka per ket deklaraten e Dritanit, as nuk shava as nuk kercnova ken, nuk ma qiti…, nejse bani qef edhe kta 4-5 dit

  • Na bam qef gjithmon , se as mashtrom as nuk rrem , kto zgjedhje munena mi fitu e mi tret , zgjedhje ka me pas sa dush , vetem kush ka ba hajni ka mi met per tan kohna tjen pushtet a opozit.Se forca edhe me met pushtet , sa pa shaf one munet mi fry kavallit se sa pa shaf one e kajn me qen tmir per spuzh , si funkicioner te lart te koruptuar ,poglavljat e evropskes unie nta kry tynve ka me ra

  • Edhe mu mka nodh mas me cit komentet,pa me siguri ka pas arsy ,o i kam shkru shom keq o kam ofendu teper e pernjat skam ca me ja mar per tkece Cankes

 3. Ku esht Nazif Cungu tesh me than se tan ca bajn ato esht me ligj ,cka pret mu deklaru per ket rast, se Naili e Demirovici me siguri skajn pas lidhje me ket pun, jan ty e haner se e kajn nigju urdherat e kryetarit partis tyre Forca

 4. Mvejn shum keq ne cfar pozite pa bini o njerz, fama eshte e Vedat Lamos , qe e ka ndertu me djerc e deri at dit ju e keni shfrytzu si wc publike. E si pa menoni tesh qe Nail Draga ja ka nap me korrupsion kur Vedati e ka prej vitit 2005 kur Forca nuk ishte ne pushtet!!

  • E ka zaptu me djers

   Munesh me than ma mir se ee ka zaptu, edhe kur ja ka dasht me ja hek gzimi ,nthun e ka vitu ngjygj naseri,vetem me korupsion se e ka motren grus kryesi gjygjit ,me djers fitojn gjana tjera,aj esht ba djers ty e zaptu ,nji gja si i perket tan qytetarve e ulqinit

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top