Sunday , June 24 2018
Lajmi i fundit

Për dhjetë ditë: KURBAN BAJRAMI FILLON ME 1 SHTATOR

Meka, Qabja, BajramDita e parë e Kurban ose Haxhi Bajramit do të festohet të premten, me 1 shtator, njoftohet nga Bashkësia islame.

Këtë festë e madhe, të quajtur edhe si festa e flijimit, myslimanët këtë vit do ta festojnë katër ditë.

Përndryshe, në ditën e parë të Bajramit përfundon pelegrinazhi në Qabe dhe Mekë, ku nga Ulqini këtë vit kanë shkuar 23 besimtarë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top