Tuesday , July 7 2020
Lajmi i fundit

Për Ditën e Pavarësisë: TË MARTËN KONCERT NË QENDËR PËR KULTURË

Shkolla e muzikes Ulqin, Muzicka skola UlcinjMe rastin e kremtimit të Ditës së Pavarësisë Komuna e Ulqinit dhe Qendra për Kulturë do të organizojnë koncertin e profesorëve të Shkollës së Muzikës.

Kjo ngjarje do të mbahet të martën, me 21 maj, me fillim në ora 21, në Sallën e Madhe të Qendrës për Kulturë.

Në repertor do të jenë veprat e kompozitorëve vendas, si dhe një sërë këngësh burimore, por edhe ato të kompozitorëve botëror si Bach, Williams, Saint – Saensa, Joplin, Sokoli, Harapi…

Hyrja është e lirë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top