Friday , April 3 2020
Lajmi i fundit

Për prishjen e rendit dhe qetësisë në Ulqin: ARRESTOHET DHE LIROHET LIRIDON KELMENDI

Në Ulqin të martën në mbrëmje është arrestuar Liridon Kelmendi, i biri i Naser Kelmendit, lajmëron televizioni “Vijesti”.

Sipas informatave të këtij mediumi, Kelmendi u arrestua për arsye të prishjes së rendit dhe qetësisë publike.

Liridon Kelmendi (30) para tri javëve është liruar nga burgu i Spuzhit.

Ai në Spuzh qëndroj një muaj e gjysmë, ku vuajti dënimin për arsye se “nxiti punonjësit e Ministrisë së punëve të brendshme që atij dhe vëllait të tij ti lëshojnë dokumente të rreme të Malit të Zi”.

Jozyrtarisht mësojmë që Kelmendi u lirua sot nga dhomat e paraburgimit, ndërsa ndaj tij do të ngritet padija për arsye të shkeljes së përmendur.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top