Sunday , September 27 2020
Lajmi i fundit

Përkrahje Otrantit për “ndeshjen e shekullit”: CD LOUD DHURON NJË MIJË EURO PËR UDHËTIM NË PLEVLA

LoudNdeshja e cila të dielën luhet në Plevla tashmë ka marrë epitetin e “duelit të shekullit”.

Mbas fitores në shtëpi, Ulqinakëve janë rritur shpresat për fitore. Por, nuk do të jetë aspak lehtë, sepse “Rudari” është skuadër shumë e fuqishme, ndërsa edhe më keq është që “Otrant Olimpiku”, për shkak të lëndimeve por edhe kartonëve, do të luajë pa katër lojtarë të skuadrës së parë.

Por, atmosfera në qytet është e shkëlqyer. Për momentin është e sigurt që tifozët do të shkojnë me dy autobusë, si dhe me shumë makina tjera.

Përkrahja vjen edhe nga sipërmarrësit. CD Shop “Loud” i dhuroi klubit para nisjes për Plevla donacionin me vlerë një mijë euro.

One comment

  1. Larg-Nga-Ulqini

    Vetem perpara. Koha asht qe edhe Ulqini te jete perfaqsues i liges pare. Shpresoi se referi nuk do te anoje kah vendasit!

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top