Wednesday , June 3 2020
Lajmi i fundit

“Perla e Bunës 2”: KOMEDI, TRILER DHE DRAMË ROMANTIKE

biser-bojane-2-velika-plaža-ulcinj-foto-gov.me_Këto ditë në RTS filloi shfaqja e tetë episodeve të reja të cilët janë pjesë e sezonit të dytë të serialit të njohur “Perla e Bunës”, të cilët u xhiruan nga qershori deri në gusht në rivierën e Ulqinit.

Seriali nën regjinë e Mima Karaxhiqit është njëkohësisht komedi, triler dhe dramë romantike, sepse përveç lëmshe dashurie dhe kthesave interesante melodramatike, ka edhe pjesën e theksuar të krimit ku rol të theksuar kanë biznesmenët kontrovers.

Kritika thekson se seriali Perla e Bunës bazohet në komedinë dhe qasjen satirike të situatave reale jetësore të cilat kanë ngjarë dekadat e fundit në hapësirën Ballkanike.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top