Thursday , October 22 2020
Lajmi i fundit

Përmbledhje autoresh: NË RRUGË UDHËTARËT

na putu putnici korice1Pesë autorë shqiptarë të gjeneratave të ndryshme janë të përfaqësuar në përmbledhjen e tregimeve të zgjedhura të shkrimtarëve të popujve pakicë në Mal të Zi. “Në rrugë udhëtarët (Na putu putnici)”, të cilën pak kohë më parë e ka botuar Qendra për ruajtjen dhe zhvillimin e kulturës së pakicave në Mal të Zi.

Në këtë përmbledhje gjenden tregimet e “Rexhep Qosjes ” Trashja”, Asllan Bishes “Nusja”, Mehmet Krajes “Mbreti”, Muzafer Çaushi “Tako je plakala Isidora” dhe Anton Gojçajt “Dera e zemres”.

Redaktori i këtij edicioni është shkrimtari Zuvdija Hoxhiq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top