Saturday , January 23 2021
Lajmi i fundit

Perurim: LIBRI PËR SHESTAN NË KRAJË

Të martën, me 11. qershor, do të bëhet përurimi i librit “Kraja me veçantit shestanase në rrjedhën e shekujve”.

Në te janë përmbledhur kumtesat e studiuesve nga Mali i Zi, Kosova, Shqipëria dhe Kroacia të kumtuar në sesionin shkencor të mbajtur në Ulqin me 7 dhe 8 tetor 2011.

Botues i këti libri është shoqata “Don Gjon Buzuku“.

Promovimi fillon në “Art gallery” të Qendrës kulturore në Ulqin, në ora 20.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top