Saturday , January 23 2021
Lajmi i fundit

Perurim në Ulqin: ENCIKLOPEDI E SHESTANIT

Të martën, në “Art gallery” të Qendrës kulturore në Ulqin, është bërë përurimi i librit “Kraja me veçantit shestanase në rrjedhën e shekujve”. Për këtë “enciklopedi të vogël shestanase” kanë folur anëtarët e redaksisë dr Nail Draga dhe dr Ruzhdi Ushaku, si dhe kryeredaktori prof dr.Simë Dobreci. U lexua edhe kumtesa e prof. Hajrullah Koliqit.

Në këtë libër janë përmbledhur kumtesat e studiuesve nga Mali i Zi, Kosova, Shqipëria dhe Kroacia të kumtuar në sesionin shkencor të mbajtur në Ulqin me 7 dhe 8 tetor 2011.

Librin e botoi shoqata “Don Gjon Buzuku“.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top