Sunday , August 18 2019
Lajmi i fundit

PËRURIM: VEPRA PËR ARSIM SHQIP NË MAL TË ZI

Të shtunën, më 31 gusht, do të bëhet promovimi i librit “Meteorët e arsimit shqip në Mal të Zi 1887-1964” të autorit Prof.Dr. Palokë Gjelosh Berisha.

Përurimi i kësaj vepre organizohet nga Qendra kulturore informative „Malësia“ në Tuz dhe Bashkësia e krijuesve shqiptarë në Mal të Zi.

Mbrëmja letrare do të mbahet në hapësirat e QKI „Malësia“-Tuz me fillim në ora 20.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top