Saturday , June 6 2020
Lajmi i fundit

Përurimi i librit në Kala: “NGA DITARI” I AUTORES TANJA SEKULLIQ

TanjaTë mërkurën, në Sheshin para Muzeut Arkeologjik në Kala, me fillim në ora 20, do të mbahet përurimi i librit “Nga ditari” i autores Tanja Sekulliq.

Bëhet fjalë për përkthimin në gjuhën shqipe të librit “Iz dnevnika” të shkrimtares nga Tivari, të cilin e publikoi Forumi i Hapur Kulturor nga Cetina.

Librin në gjuhën shqipe e përktheu publicisti dhe botuesi Gazmend Çitaku.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top