Monday , April 23 2018
Lajmi i fundit

Ping pong: BENJAMIN SHLLAKU RENDIT SUKSESET NË BOSNJE

image-0-02-05-96e9dfbe888de98baec91872f8298e6f30b7e9e1eb802dab5ef5c62207e8ad00-VNjë nga lojtarët më të talentuar të ping pongut në Bosnje dhe Hercegovinë është Benjamin Shllaku.

Ky djalosh, me prejardhje nga Ulqini, fundjavën e kaluar, për të dytën herë, fitoi vendin e parë në turneun prestigjioz në Srajevë dhe në këtë mënyrë edhe një herë dëshmoi talentin e tij të madh.

“Duke luajtur ping pong, kam arritur krenarinë e sportistit, e kjo është shumë e rëndësishme për ndërtimin e integritetit personal”, thotë Benjamini, i cili tërë javën e kalon me prindërit në shtëpinë e vetë në Ulqin.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top