Sunday , October 25 2020
Lajmi i fundit

Pllakate përkrahje për Abazoviqin: “EDHE UNË JAM VAGABOND“

I ja sam bitanga (1)Në qendër të Podgoricës, Tivarit, Tuzit dhe Ulqinit të shtunën janë shfaqur pllakatet e përkrahjes ndaj deputetit Dritan Abazoviq të cilin të enjten në Kuvendin e Malit të Zi me gjuhë fyese e ka emërtuar kryeministri i Malit të Zi Millo Gjukanoviq. Në pllakate, të cilat ishin në ngjyrat e njohura të partisë, ka shkruar “I ja sam bitanga”(Edhe unë jam vagabond).

Në Facebook është aktivuar faqja “Otvorena podrska Dritanu Abazovicu”(Përkrahja e hapur ndaj Dritan Abazoviqit).

Lidhur me incidentin e rëndë në Parlamentin shtetëror të hënën do të mbahet Kolegjiumi i këtij institucion.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top