Thursday , July 19 2018
Lajmi i fundit

“Pobjeda”: DINAMITHEDHËSIT KËRCËNUAN DOÇIQIN

Zoran-DocicNjë person dje nëpërmjet telefonit i shprehu fjalë të rënda, ofenduese dhe kërcënuese kryetarit të klubit të peshkimit nënujor “Neptun” nga Ulqin Zoran Doçiqit, njërit nga bashkëbiseduesit në reportazhin e Televizorit Vijesti të dedikuar problemit të peshkimit të paligjshëm i cili u emetua të shtunën, shkruan “Pobjeda”.

Incizimi i bisedës u publikua edhe në FB grupin “Stop krivolovu” (Stop gjuetisë së paligjshme).

“Pobjeda” tha se, sipas të dhënave operative të policies, personi i cili kërcënoi Doçiqin është një nga dinamithedhësit aktiv në komunë të Ulqinit.

One comment

  1. Ishalla Zoti e run Zoranin edhe tan tjert si “zhyten” per sport e ja then qafen edhe ja merr kryt tan atyne si hedhin dinamita e na lajn pa peshk. Shteti e as komuna e as policija nuk duhen as me qen hic se sjan n gjendje me i zhduk ata lloma, e mir dihet se Macani, Basri, Ushaku, Bushati, Zhuti, Migoja, Lezi, Cigi e sa e sa tjer jan ma se gati me shku n Spuzh per tan ca i kan ba peshkut edhe ekosistemit n bregdet

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top