Friday , February 22 2019
Lajmi i fundit

„Pobjeda“: NATO DHE KËSHILLI I EVROPËS NUK DO TË VËZHGOJNË ZGJEDHJET NË ULQIN

NATOAleanca e veriatlantikut (NATO) dhe Këshilli i Evropës nuk do të vëzhgojnë zgjedhjet lokale në Ulqin dhe Berane, të cilët do të mbahen me 4 shkurt, shkruan “Pobjeda”.

Siç thanë për këtë gazetë nga NATO-ja, procesin zgjedhor mund ta vëzhgojë vetëm Kuvendi i kësaj organizate ushtarako – politike.

Qeveria e Malit të Zi ftoi ambasadat e huaja që të marrin pjesë në monitorimin e këtyre zgjedhjeve.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top