Wednesday , April 14 2021
Lajmi i fundit

Podgoricë: VAKSINOHET ZËVENDËS KRYEMINISTRI ABAZOVIQ (Video)

VakcinaNënkryetari i Qeverisë së Malit të Zi Dritan Abazoviq të enjten u vaksinua në Podgoricë me vaksinën AstraZeneka.

Ai i tha gazetarëve se është vaksinuar me qëllim të afirmimit të vaksinimit masiv dhe ftoi qytetarët ta bëjnë edhe ato këtë gjë.

“Në këtë mënyrë do të shpëtojmë jetë, por edhe ekonominë tonë. Nuk do të jemi destinacion i dëshiruar turistik nëse do të kemi shkallën e ulët të vaksinimit. Ftojë edhe një herë të gjithë që të marrinë pjesë aktiv në fushatë”, tha Abazoviq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top