Sunday , July 5 2020
Lajmi i fundit

Poetët e ri: NË “KËTU JANË” EDHE FLUTUR MUSTAFA

Flutur MustafaQendra për zhvillimin e kulturës së pakicave (CEKUM) ka publikuar këto ditë vështrimin e poetëve të rinj në Mal të Zi me titull interesant “Tu su”(Këtu janë).

Ndër autorët krijimet e të cilëve gjetën vend në këtë libër është edhe poetja e re nga Ulqini Flutur Mustafa.

Kjo studente 22 vjeçare e Fakultet juridik në Prishtinë është, përndryshe, shumë e gjithanshme. Përveç që shumë bukur shkruan poezi dhe prozë, Flutra e donë aktrimin dhe teatrin, ndërsa aktive është edhe në sektorin civil.

One comment

  1. E nderuara F. Mustafa nje pytetje e kam per ju: perse nuk i perdor rimat ne poezit e tua?

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top