Friday , September 20 2019
Lajmi i fundit

Policia: ARRESTOHET PODGORIÇANI ME 54 KILOGRAM DROGË

Droga (3)Punonjësit e Policisë Kufitare zbuluan kontrabandimin e 54,4 kilogram marihuanë nga Republika e Shqipërisë në Mal të Zi, përmes lumit Buna, dhe arrestuan N.P. (30) nga Podgorica i cili marihuanen, siç dyshohet, e morri dhe e transportoi me qëllim trafiku.

Ato në vendin Sutjel kontrolluan fugonin “Opel Movano” të cilin e drejtonte N.P.

Me kontroll në brendësinë e fugonit u gjeten dy çanta të mëdha në të cilët ishte droga.

Ai, me padi penale, iu dorëzua Prokurorisë së Lartë Shtetërore në Podgoricë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top