Monday , May 21 2018
Lajmi i fundit

Policia e Tivarit dhe Ulqinit: SEKUESTROHEN ARMËT DHE DROGA

Droga, OruzjeNë kuadër të aksionit “Racija” polcia e Tivarit dhe Ulqinit dje, në objektin “Zamak” në malin Sutorman, në rrugën lokale Tivar-Virpazar, kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi të madhe droge, dy pistoleta dhe një pushkë, mëson jozyrtarisht CdM.

Gjatë kontrollit, i cili zgjati nga 00.30 deri në ora dy, punonjësit e policisë në shorcin e L.J. nga Podgorica gjetën dhe sekuestruan pistoletën e tipit Crvena Zastava M70 pa numër serik.

Pistoleta e të njëjtit tip u gjet pranë objektit dhe u sekuestrua nga teknikët e kriminalitetit.

Tek tre persona u gjetën sasi të marihuanës, në objekt u gjet sasi e konsiderueshme e drogës e hedhur në tokë, ndërsa u sekuestruan edhe 340 tableta ekstazi dhe 13,1 gram ekstazi pluhur.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top