Monday , July 16 2018
Lajmi i fundit

Policia komunale: PROCEDOHEN 13 TAKSISTË ILEGAL

Saubih MehmetiNga Policia komunale njoftohet se në bashkëpunim me Drejtorinë e policisë janë proceuar gjithsej 13 taksistë për të cilët është vërtetuar që bëjnë transport ilegal, shkruan “Dan”.

“Ky nuk është numër i madh, por masat dhe aktivitetet tona në terren kanë rezultuar me zvogëlimin e taksistëve ”të egër” në territorin e komunës tonë”, deklaroi shefi i Policisë komunale në Ulqin Saubih Mehmeti.

Sipas fjalëve të tija, me këtë punë përkohësisht merren deri në 60 persona.

Përndryshe, me transport në këtë komunë legalisht merren 80 persona dhe tre kompani.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top