Friday , December 4 2020
Lajmi i fundit

Policia: NË KOTORR U ARRESTUA PERSONI NGA ULQINI ME 100 KG MARIHUANË

DrogaZyrtarët e Drejtorisë së Policisë të hënën në Kotorr gjetën dhe sekuestruan rreth 100 kilogram marihuan, njoftohet nga Drejtoria e Policisë.

Siç kumtohet, u arrestua B.I. (31) nga Ulqini për shkak të dyshimit se kreu veprën penale prodhimi, mbajtja dhe shitja e palejuar e lëndëve narkotike.

“Me kontrollin e automjetit “Volkswagen Transporter T4″ të cilin e drejtoi B.I., në pjesën e pasme të automjetit u gjetën dhe u sekuestruan 20 paketime të mëdha me përmbajtje lëndën narkotike të llojit marihuana, me peshë të përgjithshme prej rreth 100 kilogram”, shtohet në kumtesë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top