Thursday , May 28 2020
Lajmi i fundit

Policia: NË SUKUBINË NË VITIN 2019 KALUAN 2,7 MILION NJERËZ

Sukubine-Muriqan, Sukobine-Murican, Kufiri, GranicaNë pikën e përbashkët kufitare Sukubinë – Muriqan me Republikën e Shqipërisë në vitin 2019  shënuan rezultatet rekord, u njoftua pas takimit të drejtorit të Drejtorisë së Policisë Veselin Veloviq me eprorët e Qendrës së Sigurisë në Tivar, Njësinë e Sigurisë në Ulqin dhe të Policisë Kufitare.

Siç u theksua, numri i udhëtarëve u rrit për 14,2 për qind në krahasim me një vit më herët, më saktësisht pikën kufitare gjatë vitit 2019 e kaluan 2.702.885 udhëtarë.

“Të gjitha aktivitetet e policisë gjatë sezonit turistik kanë vetëm një qëllim, që turistët të ndjehen të mirëseardhur dhe të sigurt”, përfundohet në takim.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top