Friday , September 20 2019
Lajmi i fundit

Policia: NË ULQIN SEKUESTROHET PISTOLETA ME 207 FISHEKË

PolicijaPunonjësit e Policisë së Ulqinit në bashkëpunim me punonjësit e Policisë Kufitare të Ulqinit me angazhimin e qenit zyrtarë për gjetjen e lëndëve dhe materieve shpërthyese, duke vepruar në bazë të urdhërit të gjykatësit për hetim, kanë kryer kontrollin e banesës dhe të hapësirave të tjera të cilat i shfrytëzon R.XH. (69) nga Tivari.

Policia gjeti dhe sekuestroi pistoletën e tipit Çeshka Zbrojevka MS 75 cal. 9mm dhe 207 copë të municionit të pistoletës cal. 9 mm “Luger” në pronësi ilegale.

Në ngjarje u njoftua prokurori shtetëror në Prokurorinë e Ulqinit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top