Sunday , June 16 2019
Lajmi i fundit

Policia: U ARRESTUA PËR SHKAK TË DYSHIMIT SE KA PËRDHUNUAR SHTETASEN E SHQIPËRISË

PolicijaPolicia arrestoi H.K. nga Ulqini, për shkak të dyshimet se, në dëm të shtetas së Shqipërisë e cila punonte në Ulqin, kreu veprën penale përdhunim, njoftohet nga Drejtoria e Policisë.

“Përdhunimi u denoncua dje në orët e pasdites në Njësinë e Sigurisë në Ulqin, zyrtarët e policisë menjëherë kanë vepruar sipas denoncimit dhe së shpejti kanë identifikuar dhe arrestuar H.K. Dyshohet se H.K. e kreu veprën penale në një apartament në Ulqin”.

I dyshuari, së bashku me padinë penale, u dërgua tek prokurori shtetëror në Prokurorinë e Lartë në Podgoricë, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën e përmendur penale, njoftohet nga Drejtoria e Policisë.

Viktimës i është dhënë ndihma mjekësore.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top