Friday , November 27 2020
Lajmi i fundit

Popullariteti i politikanëve: ABAZOVIQ I DYTI NË MAL TË ZI

Dritan Abazoviq, Dritan AbazovicNënkryetari i Lëvizjes qytetare URA dhe deputeti në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq në sondazhin e fundit, të punuar në maj nga një agjenci e cila rregullisht i bënë aktivitetet e tilla, ishte në vendin e dytë në listën e politikanëve popullor në Mal të Zi, mëson Portali Ul-info.

Para tij janë kryetari i Malit të Zi Filip Vujanoviq, derisa mbas Abazoviqit janë kryeministri dhe lideri i PDS-së Millo Gjukanoviq, si dhe kryetarët e Demokratëve, DEMOS-it dhe URA-së Aleksa Beçiq, Miodrag Llekiq dhe Zharko Rakçeviq.

Rezultate të ngjashme të popullaritetit të politikanëve u shënuan edhe në anketën e kësaj agjencie të punua një muaj më herët.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top