Saturday , January 19 2019
Lajmi i fundit

Port Milena: ESKAVATORËT PASTROJNË GRYKËN E KANALIT NË DET

Eskavator, BagerPunëtorët me eskavator tash disa ditë pastrojnë shtratin e kanalit të Port Milenës tek ura e drunit në mënyrë që peshkatarëve të ju sigurojnë portin e sigurt për varka dhe kalim të papenguar në det dhe mbrapa, shkruan “Vijesti”.

Duke u bazuar në informatat e marra nga Shoqata e peshkatarëve profesional “Ulqin”, kjo gazetë shkruan se punimet do të përfundohen rreth 20 janarit.

Për këto punime Ministria e bujqësisë dhe e zhvillimit rural ka siguruar rreth 15.000 euro.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top