Monday , July 13 2020
Lajmi i fundit

Prej sonte: SEMINARI I AIKIDOS NË ULQIN

Kenji ShimizuNë Ulqin të shtunën dhe të dielën do të mbahet Seminari ndërkombëtarë i tendoryu aikido.

Hapja solemne është paraparë për orën 19 në Shkollën e mesme “Vëllazërim bashkim”, ndërsa është paralajmëruar që do të jetë i pranishëm themeluesi i këtij arti luftarak Sensei Kenji Shimizu.

Organizatorë të këtij tubimi janë Tendoryu aikido Mali i Zi dhe klubi sportiv me të njëjtin emër nga Ulqini.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top