Wednesday , April 25 2018
Lajmi i fundit

Premiera e shfaqjes “Nana”: TEATRI “TEUTA” EMOCIONOI PUBLIKUN E ULQINIT

NanaNë Sallën e madhe të Qendrës për kulturë në Ulqin mbrëmë u luajt premiera e dramës “Nana”, shfaqja e parë e grupit të sapoformuar teatral “Teuta”.

Duartrokitjet e mëdha të publikët për aktorët e kësaj shfaqjeje, të cilën e drejtoi Munib Abazi, tregon që Ulqinakët me simpati e pranuan këtë dramë emotive dhe edukative. Një pjesë e madhe e tyre edhe me lot në sy.

Duhet, patjetër, të theksohet edhe skuadra shumë e mirë e aktorëve, si dhe skenografinë e bërë.

Për sonte, në të njëjtin vend, me fillim në ora 20, do të luhet edhe një herë kjo shfaqje.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top