Monday , May 21 2018
Lajmi i fundit

Prishtinë: QYTETARI I NDERIT I ULQINIT KRYETARI I RI I KOSOVËS

Prime Minister Thaci accusationsZëvendës kryeministri i Kosovës dhe shefi i diplomacisë së këtij shteti Hashim Thaçi do të jetë kryetari i ri i Republikës së Kosovës.

Në Kuvendin e Kosovës Thaçi të premten u zgjodh kryetar në raundin e tretë, me votat e koalicionit qeverisës dhe përfaqësuesve të Listës serbe.

Në këtë detyrë Kryetari i ri i Kosovës do të vendoset më 7 prill.

Në prill të vitit të kaluar Thaçi u shpall qytetar nderi i Ulqinit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top