Saturday , January 23 2021
Lajmi i fundit

Prokuroria: PËR GJASHTË MUAJ U PRANUAN 111 PADI PENALE

Gjykata, Gjyqi, SudNë gjysmën e parë të këtij viti në Prokurorinë Themelore në Ulqin u pranuan 111 padi penale, në bazë të cilëve janë formuar po aq lëndë, shkruan “Dnevne novine”.

Siç theksohet, më së shumti padi penale kanë të bëjnë me delikte pronësore dhe vepra penale nga fusha e komunikacionit publik.

Në të njëjtën periudhë u ngritën pesë aktakuza, ndërsa u dorëzuan 35 propozime akuzuese, shtohet në këtë informatë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top