Tuesday , January 26 2021
Lajmi i fundit

Protestë të mërkurën për shkak të Valdanosit: PERFORMANCA PARA NDËRTESËS SË KOMUNËS

valdanosPara ndërtesës së Komunës së Ulqinit nesër, në ora 10.30, do të mblidhen qytetarët e Ulqinit në mënyrë që me performancë të shprehin protestën e vet për shkak të vendimit të Qeverisë së Malit të Zi që mos të kthejnë ullinjtë e marr në Valdanos dhe qëllimit të saj të ndërtojë në këtë gji.

Vendim i tillë u soll në tubimit i cili në organizim të Shoqatës për kthimin e ullishtës u mbajt të enjten e kaluar.

Pritet që të mërkurën në Ulqin të qëndrojnë zyrtarët e Qeverisë së Malit të Zi të cilët për këto çështje do të bisedojnë me drejtuesit e Komunës nga shoqata e përmendur.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top