Saturday , January 19 2019
Lajmi i fundit

PSD e dorëzoi listën: TË RINGJALLET ULQINI

Naser ResulbegoviqPartia socialdemokrate e Malit te Zi, si partia me e forte opozitare ne Kuvendin komunal te Ulqinit, të marten Keshillit komunal zgjedhor ia dorezoi listen me 33 kandidat per deputet.

Kandidatet e PSD jan qytetaret e te gjithë pjeseve te komunes sone, e te gjithë konfesioneve dhe kombesive qe eshte ne gjurme te tradites se pasur te Ulqinit qytetar dhe multikultural, gje qe kjo parti gjithemon e ka kultivuar.

Ne listen tonë mbizoteron nje numer i konsiderueshem i te rinjeve si dhe qytetarve me pervoj te madhe pune, me cfar qytetarve ja prezentojme nje ofert politike cilesore e cila eshte alternative e fuqishme ndaj pushtetit aktual.

PSD-ja ne kto zgjedhje do marre pjes me slloganin Te ringjallet Ulqini, me çfar protestojmë mbi gjendjen e veshtirë ne te cilen ndodhet Ulqini ne te gjitha aspektet e jetes shoqërore e cila eshte rezultat i sjelljes se pa pergjegjshme te pushtetit aktual ndaj qytetit dhe qytetarve.

Pra, te nderuar bashkqytear, ne këto zgjedhje duhet te vendosim çfar kemi ma me rendesi: rezultate apo premtime boshe.

Duhet te ardhmen tone te ia besojme njerezve te cilet dine dhe munden te udheheqin qytetin.

Qe Ulqini te ringjallet duhen nderrime politike dhe perkrahja sa me e madhe e PSD.

Sepse me perkrahjen e madhe ndaj PSD-ës sigurojme se menaxhimi i komunes së Ulqinit do te jet nga vet kuadrot e Ulqinit, e jo nga Podgorica.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top